vurallar
ardahan

TERÖRE BİR TEPKİDE HANAK'TAN

11 Kasım 2015 Çarşamba 08:42
terore-bir-tepkide-hanaktan

Hanak Toplum Sağlığı...

     Hanak Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapan sağlık çalışanları ülkeyi kana bulayan terör olaylarını lanetledi.

         Hanak Toplum Sağlığı Merkezi önünde sağlık çalışanları ile birlikte basın açıklaması yapan Sağlık Grup Başkanı Dr. Cenk Cibo “ Terör örgütü Pkk´nın sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yapmış olduğu hain saldırıları sonucu Diyarbakır´da aile hekimi Dr. Abdullah Biroğul, sağlık memuru Eyüp Ergen ve Şırnak´ta ise ambulans şoförü Şeyhmus Dursun hayatını kaybetmişti. Son olarak Hakkari Şemdinli´deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli´de bizlerden hizmet bekleyen halkımız gördü” dedi. 

 

    Vatandaşlarımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz diyen Cibo, sözlerini şöyle sürdürdü: 
        “Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastederek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağ dışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir.

 
        Unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevabı, en büyük mücadeleyi, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak."

Haberin etiketleri:

hanak, doktor, sağlık


Haber okunma sayısı: 888

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARDAHAN - HAVA DURUMU

ARDAHAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
16 hit, 5 ziyaretçi, 6 ziyaret
Toplam:
126749 hit, 45222 ziyaretçi, 85491 ziyaret