vurallar
ardahan

BAKAN AKDAĞ ARDAHAN DA AÇILIŞLARA KATILDI

04 Ağustos 2012 Cumartesi 21:58
bakan-akdag-ardahan-da-acilislara-katildi

SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ KATILDIĞI AÇILIŞLARDA GÜNDEMLERLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "Kan üzerinden siyaset yapmaya çalışan, şiddet ve gerginlik üzerinden, güya hak arama iddiası altında memleketi ve memleketin gençlerinin geleceğini adeta umutsuz bir noktaya doğru sürüklemek isteyenler başarılı olamayacaklar" dedi.

Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz ile Ardahan'ın Göle ilçesine gelen Akdağ, partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti, Göle Devlet Hastanesi'nin açılış törenine katıldı.

Akdağ, törende yaptığı konuşmada, sağlık konusunda her zaman hassas olduklarını belirtti. Siyasetin birçok amaçla yapılacağını ifade eden Akdağ,

"Bir insan kendisiyle alakalı birtakım yol haritası çizerken, belli ahlaki kararlar verir. Bizler Ak parti çatısı altında hizmet eden insanlar olarak ve Ak parti hükümetleri olarak neden siyaset yapıyoruz- İşte bunun için arkamızda hep beraber gördüğümüz hastaneyi inşa etmek için. Bu hastanede verilen hizmeti en kaliteli hale getirmek için siyaset yapıyoruz" diye konuştu.

İnsana hizmet için siyaset yaptıklarını vurgulayan Akdağ, şunları kaydetti:

"Bütün bunlar insana hizmet için vardır. Biz insanı mukaddes bilen bir anlayışın, insanı kutsal bilen bir düşüncenin, dünya görüşünün sahipleriyiz. Bu siyasete girmeden önce de böyleydi, şimdi de böyle. Bizim için önemli olan insana hizmet etmektir, hiç kimseyi birbirinden ayırt etmeden. 'Sen Kürt bir anadan doğdun Kürtçe konuşuyorsun, Türk bir anadan doğdun Türkçe konuşuyorsun, Arap bir anadan doğdun Arapça konuşuyorsun' diye bir ayrım bizim ne gönlümüzde var ne de aklımızda var. Olamaz da. Bizim inancımıza da terstir bu."

Ak parti hükümetinin iktidara gelmeden önce Ardahan'da 14 uzman hekim bulunduğunu ancak bu sayısının 50'nin üzerine çıktığını belirten Akdağ, şöyle konuştu:

"Bu, o zamanki mevcut sistemden dolayıydı. Ardahan'daki her uzman hekimin de bir muayenehanesi vardı. Çünkü böyle bir yol çizilmişti. Bir uzman hekim ancak bu şekilde ailesinin geçimini sağlayabilirdi. Tabii bu büyük bir çileydi vatandaş için. Hem 14 uzman hekimden hizmet alacaksın hem de yine hizmet almak için muayeneye gitmek zorunda kalacaksın. Bunlar tamamen değişti. Bugün Ardahan Devlet Hastanesi'nde bin 134 personelimizle hizmet veriyoruz. 2002'de bu sayı 400 civarındaydı. Önümüzdeki yatırım planımızla birlikte, 2014'ün sonuna kadar Ardahan'da 50 milyon liranın üstünde bir sağlık yatırımı yapmış ve hizmete sokmuş olacağız."

-"Türkiye büyüyor, gelişiyor, zenginleşiyor"-

Sağlık konusunda kimseyi birbirinden ayırt etmediklerinin altını çizen Akdağ, herkesin sağlık hizmeti almaya hakkı olduğunu ayrım yapmadan bu hizmeti vatandaşa ulaştırdıklarını ifade etti.

Sağlık alanında son 10 yılda önemli değişiklikler yaptıklarını dile getiren , şunları kaydetti:

"Bütün bu değişim, bu sağlıklı değişim programı, uluslararası örgütleri, büyük bir takdirle başka ülkelere örnek olarak göstermiştir. Tabi eksikliklerimiz var. Bunları da ilerleyen yıllarda çözeceğiz. Bizim amacımız değerli sağlık çalışanlarını hizmet etme sevdası içindeyken, herhangi bir noksanlık içinde bırakmamaktır.Türkiye büyüyor, gelişiyor, zenginleşiyor. Önümüze hedefler koyduk. 2023 hedefimiz 25 bin doları yakalamış büyük bir Türkiye hedefliyoruz. Bu parayı neden istiyoruz. Bu parayı insanımızın refahı artsın diye itiyoruz. İnanıyorum ki Türkiye bunu başaracak güçtedir."

-"Pkk ile dirsek temasıyla siyaset yapanlar var"-

Türkiye'de terör örgütü Pkk ile omuz omuza siyasette bulunanların olduğunu bildiren Akdağ, şöyle devam etti:

"Bir önemli sıkıntımız var, Türkiye de. Maalesef terör örgütü Pkk ile omuz omuza, dirsek teması içinde siyaset yapanlar, kandan ve milletin çektiği sıkıntıdan siyaset devşirmeye, oy devşirmeye çalışanlar var. Ama ben inanıyorum ki bu milleti bu kan üzerinden siyaset yapmaya çalışan, şiddet ve gerginlik üzerinden güya hak arama iddiası altında memleketi ve memleketin gençlerinin geleceğini adeta umutsuz bir noktaya doğru sürüklemek isteyenler başarılı olamayacaklar. Biz birlikteliğimizi devam ettireceğiz. Birlikte gelişmeye, birlikte aynı refah içinde yaşamaya devam edeceğiz."Haber okunma sayısı: 1878

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARDAHAN - HAVA DURUMU

ARDAHAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
16 hit, 5 ziyaretçi, 6 ziyaret
Toplam:
126749 hit, 45222 ziyaretçi, 85491 ziyaret