vurallar
ardahan

SENEM '' ET İTHALATI DURDURULMALI''

31 Temmuz 2012 Salı 14:42
senem--et-ithalati-durdurulmali

CHP Ardahan İl Başkanı İlimdar Senem, Ardahan hayvan pazarını gezerek yetiştiricilerin sorunlarını dinledi. Senem, Türkiye'nin canlı hayvan ve et ithal eder duruma geldiğini, bununda çiftçiyi olumsuz etkilediğini belirtti.

           Semen, Ardahan hayvan pazarını dolaşarak, üreticinin sorunlarını dinledi. Semen, çiftçinin perişan olduğunu ve devletin üreticiye destek vermesi gerektiğini savundu.

     Hayvancılığın bitmiş bir durumda olduğunu söyleyen Senem, şunları kaydetti: ''Değerli arkadaşlar durum kötü, 5 bin liraya alınan hayvanı şuanda bin liraya satamıyor çiftçi. Et balık kurumu 3 lira ile 5 lira arasında etin çeşitlerine göre zam yaparken bizim üreticimizin hayvanının eti 6-7 liraya gelmesi çok elzem bir durumdur. Görünen manzaradan dolayı, buradaki üretici ve çiftçiye şifa diliyorum.''

     Senem, bu yıl yaşanan kuraklığında çiftçiyi olumsuz etkilediğini, bu nedenle hayvan pazarının dışarıdan gelen saman pazarına dönüştüğünü söyleyerek, ''Devlet babadır, bu işe acilen bir çözüm bulması lazım. Çözümde şudur; faizlerin silinmesi, borçların ertelenmesidir. Çünkü bu insanlar perişan durumda. Hayvanına bakacak parası yok. Şuan hayvan pazarı başka illerden gelen saman pazarına dönüşmüş durumda'' diye konuştu.

     İthal hayvanın da durdurulmasını istediklerini söyleyen Senem, ayrıca kurban bayramı öncesi kurbanlıkların ülkenin her bölgesine serbestçe girip çıkmasını istediklerini ifade etti.Haber okunma sayısı: 1967

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARDAHAN - HAVA DURUMU

ARDAHAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
16 hit, 5 ziyaretçi, 6 ziyaret
Toplam:
126749 hit, 45222 ziyaretçi, 85491 ziyaret