vurallar
ardahan

KORKMAZ ''HADİ GÖREYİM SİZİ ÇILDIRLILAR''

02 Ağustos 2012 Perşembe 14:48
korkmaz-hadi-goreyim-sizi-cildirlilar

Ardahan Üniversitesi Çıldır Meslek Yüksekokuluna destek için kurulan Çıldır Yüksek Öğrenimi Geliştirme Derneği öncülüğünde yapımına başlanan yurt inşaatının temeli düzenlenen törenle atıldı.

    Temel atma törenine Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Korkmaz, İlçe Kaymakamı Cevat Çelik, Yurt yapımına maddi katkı sağlayan Çıldırlı İşadamları Hamza Bektemur, Ahmet Coşkun, ÇMYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hürriyet Çimen, Çıldırlı Halk Ozanı Yener Yılmazoğlu,İl Genel Meclis Üyesi ve Ardahan CHP İl Başkanı İlimdar Senem, Aşıkşenlik Belediye Başkanı Mülazim Karaçay, Ak parti ilçe Başkanı M.Fatih Kılınç, Chp ilçe Başkanı Nevzat Şirin, Mhp İlçe Başkanı Gürşad Şükrüoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

    Temel atma töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Korkmaz, ''Çıldır stratejik olarak çok önemli bir noktadadır. Bundan dolayı buranın daha fazla yatırım alarak büyümesi gerekmektedir. Bu da özellikle Çıldırlıların daha özverili çalışmalarıyla olacaktır. Çıldır Meslek Yüksek Okulu için yaptırılan yurt için katkı sağlayan herkesi gönülden kutluyor ve teşekkür ediyorum. Hadi göreyim sizi Çıldırlılar yurdu bu yıla yetiştirin'' dedi.

    Dernek Başkanı Yusuf Yılmaz yaptığı konuşmada ''bizlere gerek maddi gerekse manevi destek sağlayan tüm hemşehrilerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu yapılacak olan yurt ilçe tarihinde bir ilktir. Her hangi bir ayrım yapılmaksızın tüm Çıldırlıların bir araya gelerek maddi ve manevi destek sunmalarıyla meydana gelmiş bir oluşumdur. Yurt yapımını alan firmanın yaklaşık 120 gün içinde teslim etmesi gerekiyor. Bir aksilik çıkmazsa bu yıl öğrencilerin kalması için hazır hale getirerek buraya katılan tüm davetlilerle beraber açılışını yapacağız'' dedi.

    Yurt yapım işini alan Çağberk İnşaat sahibi Metin Yılmaz ise yaptığı konuşmada ''İnşallah bu yurt binasını bize verilen süreden önce tamamlayarak teslim edeceğiz. Çıldırlıları yakalamış olduğu bu güzel birlik ve beraberlikten dolayı kutluyor, inşaatın hayırlı olmasını temenni ediyorum''dedi.

    Yurt yapımına maddi destek veren ve temel atma töreni için Ankara’dan gelen iş adamları Hamza Bektemur ve Ahmet Coşkun ise ortak bir görüşle "Bizler Çıldır Sevdalılarıyız. Her ne kadar gurbette yaşıyor ve iş yapıyor olsak ta yüreğimiz Çıldırda. Çıldırlılarla beraber üzerimize düşen her türlü fedakarlığı yapmaya her daim hazırız. Bizi davet etme nezakati gösteren Dernek Başkanı Yusuf Beye teşekkür ediyoruz. Yurdumuz Çıldıra ve Çıldır halkına hayırlı olsun’’ dediler.


Haber okunma sayısı: 4313

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

ARDAHAN - HAVA DURUMU

ARDAHAN

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu ay:
16 hit, 5 ziyaretçi, 6 ziyaret
Toplam:
126749 hit, 45222 ziyaretçi, 85491 ziyaret